O Mikronésii

  

Mikronésie je region v západní části Tichého oceánu. Tento region je definován jako oblast ohraničená na západě Filipínami, na jihozápadě a jihu IndonésiíPapua-Novou Guineou Melanésií a na východě PolynésiíMikronésie se skládá z tisíců ostrovů a ostrůvků, na nichž žije celkem přibližně 550 000 obyvatel.

Nemáte-li v této oblasti mnoho času na cestování, navrhujeme se soustředit pouze na Palau a Federativní Státy Mikronésie, a zde především na stát Yap. Nebojte se dálek. Mikronésie je sice na druhém konci světa, ale porovnejte si to s cestováním po Evropě. Cesta autem z Prahy do na pobřeží Chorvatska trvá cca 15-18 hodin. Letecky z Prahy do Manily (Filipíny) je to čistého času, včetně jednoho krátkého mezipřistání, také cca 17 - 18 hodin. Cesta letadlem z Manily do Kororu, což je největší město Palau, trvá celkem 2 hodiny a 40 minut. 

Nejvhodnější doba pro cestovaní do tohoto regionu je od listopadu do do června, ale i zbývající měsíce v roce nejsou pro cestu do Mikronésie špatnou volbou, i když právě v období mezi červencem a říjnem turisti mohou zaznamenat zvýšené množství dešťových srážek. Teplota vzduchu je po celý rok více či méně konstatní, tzn. v průměru velmi příjemných 28°C. Palau i Yap jsou mimo jakoukoli oblast tajfunů či tsunami, takže návštevníci po této stránce mohou zůstat v klidu. Nejideálnějším obdobím pro šnorchlování s Mantami Obrovskými je vzhledem k jejich migraci leden až květen.

Celková doporučená délka pobytu a pro cestovaní pro samotné Palau je minimálně 10-14 dní. Zahrnete-li také Yap, pak byste si měli vyhranit minimálně 14 dnů, až do výše jednoho či jednoho a půl měsíce. V případech, že máte v plánu zabrousit také na více vzdálené ostrovy státu Yap, jako např. Ulithi, Fais, Ifalik atd., kam je cesta možná pouze malým vrtulovým letadlem, doporučujeme si vyhranit minimálně dva měsíce.   

 

  Seznam zemí:

Palau Palau

 Federativní Státy Mikronésie

Marshallovy ostrovy Marshallovy ostrovy

Nauru Nauru

Kiribati Kiribati

Guam Guam

Severní Mariany Severní Mariany

 Wake Island

 Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Micronesia

 

Náklady na dopravu tam a zpět také nejsou tak velké, jak by se mohlo zdát. Zpáteční letenku z Prahy do Manily lze pořídit již za 15.000 Kč. Letenka z Manily do Palau a zpět Vás vyjde cca 10.000 Kč. Ceny těchto letenek jsou včetně všech poplatků. 

Pro vstup do země není pro Čechy či Slováky nutné vízum. I přes existenci vlastních 'domorodých' jazyků, angličtina je ve všech zemích hlavním komunikačním nástrojem. Úmíte-li ji, komunikace je pak mnohem jednodušší.

Ve výše zmiňovaných zemích je místní měnou Americký dolar, a po přepočtu na naše Koruny / Eura ceny běžných potravin a služeb vycházejí na přibližně stejnou výši tak jako v Čechách nebo Slovensku. Aktuální kurz k 17.červenci 2011 byl 1USD = 17.29CZK. Aktuální informace o kurzu těchto měn zde.
 

Budete-li si přát, můžeme Vám pomoci s organizací Vaší cesty z České Republiky, a případně Vám také poskytneme asistenci přímo v Kororu, Palau. Nabídka cestovních kanceláří pořádajících zájezdy do těchto míst je poskromnu, a kdy už, pořádají pouze drahé pobytové hotelové zájezdy. Jejich katalogové ceny jsou příliš vysoké, a to zejména s ohledem, co za Vám za tu cenu poskytnou. Jeden příklad za všechny: Není problém přes jistou cestovní kancelář letět na 7 nocí do jednoho z nejluxusnějších (dle místních standardů) hotelů v Yap, ale připravte si přibližně 85.000 Kč, přičemž tato cena zahrnuje pouze letenku, ubytování a snídani, což je za těchto okolností naprosté plýtvání s penězmi. O něco levnější zájezd nabízí jiná cestovní kancelář na Palau, jejiž cenu jsme také uvedli níže v porovnání kalkulací nákladů. 

 

Nechcete-li se vydat do Mikronésii na vlastní pěst nebo přes předraženou cestovní kancelář, naše cestovní agentura ve spolupráci s cestovnímimi kanceláři pořádá poznávací zájezdy do těchto končin za rozumné ceny. Navštivte naši webovou stránku www.2palms.cz.


Níže uvádíme přibližné kalkulace individuálně organizovaného zájezdu, jsou pouze orientační výcházejí z předpokládaných nákladů, které daná osoba může mít, tzn. konečná částka může být o něco nižší, ale také vyšší. 

 

Přibližná kalkulace nákladů jednoho člověka (v USD):

Individuálně organizovaný zájezd
do Palau

14 dní

Pobytový zájezd do Palau z katalogu 
cestovní kanceláře*

    10 dní

Zpáteční letenka Praha - Manila: 883
Zpáteční letenka Manila - Koror (Palau): 590
Pobyt v hotelu: 600
Jídlo a pití: 390
Taxi, pronájem malého auta, skútru: 150
Sportovní a vodní aktivity, výlety: 430
Různé poplatky: 90
Suvenýry: 40

 

 

Celkem: 3.173 USD (53.176 CZK)

Cena zahrnuje zpáteční letenku z Prahy či 
Vídně do Palau, ubytování ve dvouhvězdičkovém
hotelu, snídaně a transfery mezi hotelem
a letištěm.

Cena nezahrnuje letištní a odletové poplatky,
poplatky spojené se svtupem do národních parků, 
sportovní a vodní aktivity, výlety, taxi nebo jinou
individuální dopravu na místě, suvenýry a jídla 
kromě snídaně. 

Celkem: 3.461 USD (58.000 CZK)

                                                                            * - Zdroj: český internet 
 

  

    Individuálně organizovaný zájezd
do Palau a Yap
14 dní

Pobytový zájezd do Palau a Yap z katalogu 
cestovní kanceláře
*

Zpáteční letenka Manila - Koror (Palau): 590
Zpáteční letenka Praha - Manila: 883
Zpáteční letenka Koror (Palau) - Colonia (Yap): 530
Pobyt v hotelu: 600
Jídlo a pití: 390
Taxi, pronájem malého auta, skútru: 150
Sportovní a vodní aktivity, výlety: 430
Různé poplatky: 125
Suvenýry: 40

 

Celkem: 3.738 USD (62.644 CZK)

V současné době se v nabídce cestovních
kanceláří nenabízí žádný pobytový či poznávací  
zájezd zahrnující obě dvě destinace.
Celkem: není k dispozici

                                                                                                                                                                 * - Zdroj: český internet 

 
 

 

 


www.micronesia.webnode.cz | www.micronesia.webs.com | www.2palms.net | www.tailana.webs.com | www.2palms.cz