Leťte do Mikronésie

 

 

Mikronésie dle počtu obyvatel a zemské rozlohy jeden z nejmenších regionů na světě. Je poměrně snadné se tam dostat, nicméně, vzhledem k velké rozptýlenosti a menší frekvenci letů, cestovat po jednotlivých zemích toho regionu může být již trochu komplikovanější.   

Pokud letíte z Evropy, vstupní brána do Mikronésie je v podstatě země Palau. Největším městem a hlavním centrem Palau je město Koror, kam také přilétají všechna mezinárodní letadla. Odtud se lze poté dostat do dalších částí Palau, jako např. Rock Islands, Babeldaob, a také dalších zemí tohoto regionu, jako např. Guam, Yap, Chuuk, atd.

Naše cestovní agentura ve spolupráci s cestovní kanceláří pořádá pobytové zájezdy do Palau a Yap. Více informací na www.2palms.cz. Budete-li si přát letět na vlastní pěst, i tak Vám pomůžeme cestu zorganizovat na základě Vašich individálních potřeb, navíc Vám poskytneme asistenci i přímo na místě v Kororu, Palau. Jiné cestovní kanceláře do těchto končin organizují většinou nezáživné, ale hlavně předražené pobytové zájezdy. Pokud chcete trávit celý svůj čas pouze kolem hotelu, nemá smysl do Mikronésie vůbec letět. 

 

PalauPalau

V současné době je nejvýhodnější, resp. nejlevnější varianta z Prahy přes Manilu (Filipíny). Letenku z Prahy do Manily si lze zarezervovat například na na našem serveru (Student Agency) či na serveru Letuška anebo Pelikán.  Z Manily lze letět napřímo s americkou leteckou společností Continental Airlines, aniž byste ve městě museli trávit noc. Letenku pro tento let si je možné zarezervovat přímo na jejich webových stránkách, ale pro české či slovenské turisty doporučujeme Expedia.com (viz vysvětlení - Poznámky níže)

Do Palau se lze dostat přímou leteckou linkou i z Tawanu (Taipei) se společností China Airlines, z Jižní Koree (Soul) s Asiana Airlines, z mnoha větších japonských měst s aerolinkou Japan Airlines, a případně z Tokia také s Delta Airlines.
Guam je další destinace, z které lze přiletět do Palau, ale vzhledem, že tento ostrov nepatří mezi nejkrásnější ostrovy a navíc spadá pod americké teritorium, je málo pravděpodobné, že český či slovenský cestovatel z Evropy 'zabloudí' do těchto končin, tedy pokud není vášnivým milovníkem výhodných nákupů, tak často vyhledávané čínským či japonskými turisty, přílétavajíc z Hawaje či Japonska.  

 

                                                    Letecké spoje vrámci regionu:

                 Airline Routes to Palau
                   Zdroj:  https://www.bamboo-wind.blogspot.com  

 

 

Federativní státy Mikronésie - stát Yap

Pouze tři letecké spoje týdně jsou k dispozici pro ty, kteří by rádi zahrnuli Yap do svého itineráře. Yap je přístupný buď z Palau nebo z Guamu a je obsluhován americkou leteckou společností Continental Airlines. Jste-li v Palau a plánujte-li se tam vydat, doporučuji místní pobočku Continental Airlines, která Vám za poplatek letenku zarezervuje, a nebo lze použít webovou stránku Expedia.com (viz vysvětlení - Poznámka níže).
 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poznámky:

1) Rozhodnete-li se, že se zastavíte během své cesty do nebo z Palau v Manile (Filipíny), budete při odletu po odbavení na letišti v Manile požádáni o zaplacení tzv. Passenger Terminla Fee, což je vlastně letištní odletový poplatek, ve výši 750 PHP (približně 300 Kč). Je možné, že Vám tento poplatek bude odpuštěn, prokážete-li svou letenkou, že z Filipín odlétáte v den Vašeho příletu. Výše uvedený poplatek se standardně nevztahuje na děti mladší dvou let a cestující, kteří v Manile pouze přestupují a zdržují se pouze v transitní části letiště.

2) Z webové stránky společnosti Continental Airlines si nelze zarezervovat letenku, jste-li držitelem české / slovenské kreditní nebo debitní karty. Jejich systém neakceptuje česko-slovenskou adresu vztahující s k takovéto bankovní kartě. Kromě toho, česká pobočka této společnosti v Praze je již dávno zrušena, i když oficiální stránka společnosti tvrdí opak. Jedno z mála  řešeních je webová stránka Expedia.com, která umožnuje rezervaci do této destinace i s česko / slovenskými bankovní kartami, a to bez extra příplatku.


3) Čeští ani slovenští turisté stejně tak jak návštěvníci z mnoha dalších zemí nepotřebují pro vstup do Palau ani Yap vízum. Během plánování své cesty se ujistěte, že si rezervujete i zpáteční či přípojný let. Je to důkladně kontrolováno již během odbavení v původní destinaci.

4) Při odletu z Palau budete na letišti hned po odbavení požádáni zaplatit odletovou daň a tzv. zelený poplatek, což je poplatek spojený s zachováním a ochranou unikátního přírodního prostředí v Palau. Tyto dva poplatky dohromady činí přesně 50$ v hotovosti. Při odletu z Yap, žádné odletové poplatky či letištní taxy neplatíte. 

 

 

 *Pečlivě si prosím přečtě náš Disclaimer.

 


www.micronesia.webnode.cz | www.micronesia.webs.com | www.2palms.net | www.tailana.webs.com | www.2palms.cz