Potápění 

 

 

Potápění v Palau a Yap je hlavní a někdy i jedinná aktivita, za kterou každoročně statisíce turistů letí z takové dálky jako např. Západní Evropy či Jižní Ameriky. Potápění, nebo-li anglicky "scuba diving" se v této destinaci právem řadí mezi nejlepší na světě, a to díky křišťálově čistým vodám, úchvatným korálům a velké rozmanitosti ryb a jiných mořských živočichům a zejména, mezi nimi, majestátným Manta Rays (rejnoci Manty Obrovské).

 

Jedno z nejznámějších míst pro potápění v Palau je tzv. Blue Corner známý svou permanentí přítomností žraloků. Dále jsou tu další úchvatná potápečská místa  - mimojiné German Channel, Ulong Channel a Blue Holes. Navíc, řada operátorů v Kororu organizjue i tzv. Live Aboard zájezdy, při nichž potápěči nemusí po každém dni zpět do města (hotelu), ale prakticky několik dní žije s ostatními na lodi, odkuď podniká jednotlivé ponory.   

 

Dle názorů mnohých, Yap je ještě lepším místem pro potápění s Mantami Obrovskými, neboť Yap pro svoji vzdálenost není tak hojně potápěči navštěvován, tudíž ménší počet někdy horlivých nadšenců rovná se větší šance lepších zážitků. Právě Mi'l Channel je považován za nejlepší místo na Yap, či dokonce na světě, kde je možné pozorovat či plavat s těmito parybami. Další potápěčská místa stojící za návštevu jsou např. Vertigo, Yap Caverns nebo Yap Corner. 


Jsme Vám schopni zajistit potápečský kurz PADI stejně tak, jste-li již zkušený potápěč, velkou řadu potápěčských výletů. Kontaktujte mne na jirikoo@palms.net

 

 

 

 


www.micronesia.webnode.cz | www.micronesia.webs.com | www.2palms.net | www.tailana.webs.com | www.2palms.cz